Restorāna vēsture


Māja celta ap 1823. gadu.

C eltnes autors ir arhitekts K. Felsko. Precīzs ēkas celšanas gads skaidri nav zināms. Pirmais attēls, kurā redzama māja datēts ar 1823. gadu. Šajā attēlā ēka parādīta, kā četrstāvu noliktavas ēka ar preču pacelšanas ierīci ēkas centrā un diviem stāviem jumtā. Jumta mansarda, dēļ šīs ēkas celšanas laiks vērtējams kā 18. gadsimta sākums. 1892. gadā māja tiek pārbūvēta par dzīvojamo ēku. Pirmā stāva fasāde tiek mainīta, un māja iegūst arkas veida logus, kas kalpoja par veikala vitrīnām. 1922. gadā tiek pārveidota 1.stāva ieeja veikalā un māja iegūst šī brīža izskatu.

Restorāns atvērts 1978. gadā.

70. gados Vecrīgā bija tikai 22 kafejnīcas, Pētergailī bija 24 sēdvietas. Ieejas durvis rotāja dekoratīvs atslēgas cauruma veidā darināts lodziņš, kurš atgādina, ka saskaņā ar Bībeles leģendu apustulis Pēteris, kuram par godu nosaukta baznīca, sargājis paradīzes atslēgas. Balto velvju plūdlīnijas radīja plašuma un viegluma iespaidu. Īpaši pievilcīgs kolorīts tam laikam bija interjera košās vitrāžas un krēsli, kuru apšuvums, tāpat kā grīdas pārklājs, ieturēti sarkanos toņos.

Ēdienkartē tikai - saldējums, kokteiļi, kafija, konditorejas izstrādājumi. Pētergailim bija īpaša kokteiļkarte, kuru nosaukumos izmantoja liecības no Rīgas vēstures. Sieviešu vidū populārākais bija Līgavas kapela un Anno 1209 ar putukrējumu. Vīrieši bija iecienījuši Zilo pilsoni (viskijs, ķimelis, balzāms, ledus).